«8 копійок на день. Чи варта цього свобода?», - Ігор Попов

«8 копійок на день. Чи варта цього свобода?», - Ігор Попов

27 жовтня Сумщину відвідав лідер Єдиного Центру Ігор Попов, який під час зустрічі з журналістами відзначив засоби для захисту результатів виборів.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Рука допомоги від Єдиного Центру
2008-11-26 10:57:00

Рука допомоги від Єдиного Центру

В розрізі проблем викликаних кризою спеціалісти Єдиного Центру надають поради, як діяти, якщо вас звільняють з роботи

1. Згідно закону, роботодавець зобов’язаний повідомити працівнику про звільнення за два місяці. Це робиться для того, щоб працівник міг підшукати собі нове місце роботи.
2. Якщо трудовий договір розривається в зв’язку із скороченням чисельності персоналу, не погоджуйтесь на звільнення «за власним бажанням», якби не наполягав начальник. Краще добитися статусу «скороченого». В такому випадку Вам, крім виплати повної заробітної плати за відпрацьований час і компенсації за невикористану відпустку, підприємство також зобов’язане видати вихідну допомогу в розмірі не менше середньомісячного заробітку.
3. Доки не побачите наказу про своє звільнення, продовжуйте ходити на роботу, дотримуючись трудового розпорядку та дисципліни. Не вірте начальникові, якщо він говорить «Поки не приходьте на роботу, ми Вам зателефонуємо». В іншому випадку Вас можуть звинуватити у прогулах і звільнити за це.
4. Повний розрахунок з робітником, згідно ст. 116 КЗпП України, має відбутися в день його звільнення. Відсутність грошей на розрахунковому рахунку фірми не вважається поважною причиною для затримки виплат.
5. Якщо остаточний розрахунок затримується, можете сміливо подавати на фірму до суду, і тоді, згідно ст. 117 КЗпП України, роботодавець буде зобов’язаний оплатити працівнику «за скороченням» весь час затримки в розмірі його середнього заробітку.
6. Пам’ятайте, що позовні заяви за трудовими суперечками (стягнення зарплат, незаконні звільнення, інші вимоги) звільняються від сплати державного мита.
7. Встати на облік до служби зайнятості необхідно протягом 7-дневного строку після звільнення. Лише таким чином Ви зможете зберегти за собою безперервний трудовий стаж, інші пільги, а також більш високі виплати майбутньої матеріальної допомоги.
8. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на даному етапі: для застрахований осіб – 500 грн, для незастрахованих – 360 грн. Розмір допомоги залежить від страхового стажу працівника, тривалості його перебування в статусі безробітного, величини «білої» зарплати на останньому місці роботи.

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"