«8 копійок на день. Чи варта цього свобода?», - Ігор Попов

«8 копійок на день. Чи варта цього свобода?», - Ігор Попов

27 жовтня Сумщину відвідав лідер Єдиного Центру Ігор Попов, який під час зустрічі з журналістами відзначив засоби для захисту результатів виборів.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

МІЖНАРОДНІ АНТИКРИЗОВІ ЗАХОДИ
2009-02-24 11:46:00

МІЖНАРОДНІ АНТИКРИЗОВІ ЗАХОДИ

Аналітичний матеріал фахівців Єдиного Центру


Серед кроків, що вживають уряди іноземних держав для боротьби з економічною кризою відслідковуються певні тенденції, зокрема:
o застосування протекціоністських заходів,
o зниження ставок рефінансування,
o зниження податкового навантаження,
o націоналізація великих корпорацій та фінансових установ,
o запит за допомогою до міжнародних фінансових інститутів та національних держав,
o плани із будівництва та ремонту інфраструктури,
o допомога середньому класу та найбіднішим вествам населення.


ТЕНДЕНЦІЯ : ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА ФІНАНСОВОМУ СЕКТОРУ

МВФ

 Глава МВФ назвав реструктуризацію банків пріоритетною задачею

Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що пріоритетним заходом в рамках подолання світової фінансової кризи повинна стати реструктуризація банків.
«Потрібно, щоб всі зрозуміли, що нам потрібно поставити на ноги фінансовий сектор не для того, щоб спасти акціонерів, а тому що без діючої фінансової системи сучасна економіка не може функціонувати», - наголосив Стросс-Кан.
На його думку, найбільш простим технічним рішенням могло б стати створення так званого «поганого банку», який повинен би був сконцентрувати «токсичні активи».
«Не можна почати рух вперед без очищення банківських балансів. Що стосується банків, які не є платоспроможними, потрібно щоб їх придбали інші банки або закрити їх», - заявив директор-розпорядник МВФ.

США

 Міністерство фінансів розробляє новий план стимулювання банківського сектору

Голова Державного казначейства США (міністр фінансів США) Тімоті Гайтнер надав інформацію щодо нового плану стимулювання банківської системи США.
Зокрема, планується створити спеціальний фонд, що викуповуватиме «погані» банківські активи. Розмір фонду складе від $500 мільярдів до $1 трильйона.
За оцінками експертів, головне питання даного фонду (неформальна назва – «поганий банк») полягає в ціні, яку влада готова буде платити за збиткові та неліквідні активи. Завищені ціни призведуть до втрат платників податків, а ринкові – до збитків банків.
Загальний об\'єм програми підтримки американської банківської системи може скласти до $2 трильйонів – до $1 трильйона планується виділити в якості кредитів (раніше повідомлялося, що на ці цілі планується виділити лише $200 млрд).

Ірландія

 Уряд виділить банківському сектору 7 млрд євро

Міністр фінансів Ірландії Браян Леніхан заявив, що уряд планує вкласти 7 мільярдів євро в два найбільші банки країни – Allied Irish та Bank of Ireland.
В обмін на інвестиції в розмірі 3,5 млрд євро кожному банку уряд отримує 25% акцій кожного з них.
Кожен банк отримає можливість зменшити державну долю до 15%, якщо протягом року поверне уряду 1,5 млрд євро.

Росія

 Центробанк підтримає системоутворюючі підприємства

Центральний банк РФ прийняв рішення розширити список активів, під які ЦБ виділяє фінансування, включивши до нього акції та облігації системоутворюючих підприємств країни.
Список системоутворюючих підприємств був створений урядом Росії в грудні 2008 року. До нього увійшли 295 російських державних та приватних організацій.

ТЕНДЕНЦІЯ : НАЦІОНАЛІЗАЦІЯ

Росія

 Мер Москви пропонує націоналізувати великі російські підприємства

На розширеному засіданні політради Московського регіонального відділення партії «Єдина Росія» мер Москви Юрій Лужков закликав «націоналізувати великий бізнес» (по суті, експропріювати його у олігархів).
Лужков розкритикував дії власників великих російських підприємств, що «набрали кредити в зарубіжних банках на 570 млрд доларів для того, щоб купувати футбольні команди та яхти, а тепер держава повинна робити все для того, щоб не допустити банкротства стратегічних галузей, що забезпечують суверенітет країни».
Лужков закликав відібрати ці підприємства та виставити їх на продаж «за ринковою ціною» після закінчення кризи.

Болівія

 Президент заявив про націоналізацію енергосистеми країни

Президент Болівії Ево Моралес заявив, що влада Болівії планує націоналізувати енергосистему країни.
За словами президента, націоналізація енергосистеми стане «наступним напрямом нашої боротьби». Раніше влада Болівії вже провела націоналізацію нафтогазового сектору, а також перевела в державну власність телекомунікаційні компанії.

США

 Експерти заявили про необхідність націоналізації банківського сектору США

Відомий американський економіст професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні, що один з перших передбачив теперішню кризу, заявив, що стан американського банківського сектору є настільки плачевним, що уряд не зможе його спасти без націоналізації системоутворюючих банків.
Лауреат Нобелівської премії економіст Пол Кругман також закликав націоналізувати найбільші банки США. «Шанси, що хто-небудь зможе допомогти американському банківському сектору без націналізації хоча б декількох головних банків, що знаходяться в плачевному стані, надто малі», - заявив Кругман.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем повідомив, що націоналізація найбільших банків заради спасіння усієї фінансової системи США обговорюється «в верхах».


 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"