«8 копійок на день. Чи варта цього свобода?», - Ігор Попов

«8 копійок на день. Чи варта цього свобода?», - Ігор Попов

27 жовтня Сумщину відвідав лідер Єдиного Центру Ігор Попов, який під час зустрічі з журналістами відзначив засоби для захисту результатів виборів.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

 Хто працює, той перемагає
2009-03-23 17:24:00

Хто працює, той перемагає

Інтерв’ю керівника Сумського обласного секретаріату Єдиного Центру Миколи Лазровича за підсумками позачергових виборів до місцевих рад, що відбулися 15 березня.

Миколо Васильовичу,   що ви можете сказати про вибори, які щойно відбулись, чи задоволена  Ваша політична сила   їхніми результатами? 


                 15 березня відбулося 84 місцевих виборчих кампаній у 23 областях України. Єдиний Центр  скрізь висунув своїх кандидатів, які отримали перемогу на 15 місцевих виборах.  І ще 13 кандидатів, яких підтримував Єдиний Центр стали переможцями. Тоб-то вцілому  наша партія перемогла на 28 місцевих виборах, отримавши підтримку понад 14% жителів Тернопільської області.


                 Також кандидати від Єдиного Центру перемогли на виборах міського голови (м.Горохів Волинської області) та 27 сільських і селищних голів. Таким чином Єдиний Центр переміг більше ніж у третині усіх місцевих виборчих кампаній, що відбулися 15 березня.

                 Щодо  виборів на Сумщині, як оцінюєте свої сили?  Якими результатами  можете похвалитись в регіоні? 

 
                В регіоні  ми представляли своїх кандидатів  на посаду Степанівського селищного голови Сумського району, Бобинського сільського голови Путивльського району та Луциківського сільського голови Білопільського району.


                Вцілому  ми задоволені результатами виборів,  здебільшого вони відбувались без порушень,   в рамках чинного законодавства.   Ми отримали перемогу на найчисельнішій дільниці у селищі Степанівка,  яка налічувала більше 4,5 тисяч виборців.  Представницю  від Єдиного Центру Галину Макушенко підтримали  47% жителів селища.               

                Що стосується Луциківки та Бобиного,   хоча там  ми не набрали більшості,  ми не вважаємо це поразкою. Були певні об”єктивні причини,  що не сприяли нашій перемозі.  Звісно,  ми будемо обговорювати роботу на цих діьницях, дивитись,  де ми недопрацювали, що треба  зробити, аби  люди нам повірили.

               Взагалі-то наша політична сила  підійшла до виборів дуже серйозно.  Приміром,  у Степанівці   відпрацювали програму, порахували, які в селі треба вирішити проблеми,  і людина, якій довіряють,   донесла  все це до виборців. Ми  розробили графік,   ми забезпечили агітаційні листівки,  біографії кандидадам, запропонували програмні пропозиції.  а  Галина Макушенко системно проводила зустрічі в різних колективах.


                Дуже велике значення мало те, що наш кандидат – це особистість, якій повірили люди. Вона відпрацювала 6 скликань  секретарем сільради, людина авторитетна.  Взагалі вважаю, коли людина  не ховається за списком,  чи  брендом – це спрацьовує. 

               Чи будете Ви і надалі підтримувати  свою переможицю? Якою буде підтримка Єдиного Центру?


                 Перш за все, хочу сказати, що підтримка буде системною і  дієвою – це одна з наших виборчих обіцянок.  Ми обговорювали з  Галиною  Миколаївною програми,  будемо брати  під контроль їхню реалізацію. По можливості, будемо їх  фінансувати. 

                  Якщо маєте рацію,   прокоментуйте більш конкретно вибори до Тернопільської обласної ради.


                  Вибори  до Тернопільської обласної ради – це такий собі зріз електоральних уподобань України. Якщо брати по кількості виборців , які прийшли на дільниці, по Україні  цей показник складає 80220.  Єдиний Центр отримав 17% підтримки людей,   віддали перевагу БЮТ 8.8%,  8.3% - Партії Регіонів. Така ж приблизно картина і  в  Тернополі.    Ось це і є на сьогодні розклад сил.  Розумію, що Київ і Харків можуть змістити ці відсотки в будь-яку сторону, однак,  я переконаний -  хто працює, той перемагає.

                 Мене дивує позиція політичних сил, які проігнорували місцеві вибори.  Про це свідчать такі дані: БЮТ прийняв участь лише в – 33 кампаніях із 84; ПР – 21, Блок Литвина – 15, НС-НУ і НУНС – 14.
                Очевидно, що для них місцеві вибори є нецікавими. На відміну від центру, фінансові та інші ресурси на місцях дуже обмежені. Там немає чого ділити. А щоденної роботи – непочатий край
 
                Ваші думки щодо перемоги  ВО «Свобода»


              Щодо партії «Сворбода»,  вони  йшли з ідеологічними  гаслами, не маючи ніяких практичних напрацювань.   Воно спрацювало по-своєму.  Це було протестне голосування у цій області. Слід  розраховувати, що такі самі протести можуть бути і в інших областях.  Можливо за інших лідерів. Я не думаю, що за Тягнибоком на сьогодні є певні економічні проекти,   і це  насторожує в плані  ефективності роботи новообраної ради. Можливо такі сили як Единий Центр, залишки НУ, УНП, НП  разом і  в раді складуть більшість,   і допоможуть працювати  представникам  Тягнибока. 

                  Миколо Васильовичу,  Ви кажете про високу організацію виборчого процесу, як можете прокоментувати заяви БЮТ щодо фльсифікацій?


                Жодна політична сила, яка програвала вибори, не забувала поскаржитись на фальсифікації чи адмінресурс, такого ще не було. 
                Я  дійсно казав про високу організацію виборів і, що безпосередньо виборам передувала копітка,  щоденна робота,  яка і дала позитивний результат. Область була розбита на 36 дільниць,  за кожною були закріплені кандидати у депутати до обласної ради,  в кожному районі були  відпрацьовані  до двох десятків  конкретних  виборчих програм по потребам   людей.  Кандидати три місяці  ходили, як-то кажуть,  «в люди»  і розповідали про намічене.

                 До того ж  ми   в реальне русло  повернули   сам процес  виборів. Ми  підійшли з іншого боку до формування виборчих списків, вони були відкритими, і люди бачили, за кого віддають голоси. Люди голосували не за Балогу і не за Кріля,  вони підтримали політичну силу, яка  показала себе.
                 Для підрахунку голосів виборців вперше об”єднались 4 партії  – це партія Литвина,   Єдиний Центр, УНП і НУ. Навряд чи вони фальсифікували б на користь «Свободи».  

                Тож всі  заяви  БЮТ -  це звичайна  істерика,  яку їм треба полишити і забути,   як страшний сон, так само як вони забули Київські вибори.


                 Водночас,   як зазначав  наш лідер Ігор Іванович Кріль,  ми  готові   до предметного розгляду всіх звинувачень, які  видумують політтехнологи БЮТ. Єдиний Центр вимагає від БЮТ подавати всі факти, які блок вважає ознакою порушень виборчого законодавства, до судових інстанцій. Тільки суд може встановити істину у цьому спорі. Упевнений, що всі закиди БЮТ розсиплються на  порох, і люди ще раз переконаються у брехливості цієї політичної сили.   
 
              
                  Поразка БЮТ на Тернопільщині  - вагома,  адже ставить під сумнів однозначність перемоги  Тимошенко на президентських виборах, тому можливо це підштовхне БЮТ до укладання конституційної угоди з Партію Регіонів, яка передбачатиме перехід від президентської до парламентської республіки.

                 Що там вийшло за непорозуміня з Луциківкою,  прокоментуйте,  будь ласка.

               18 березня на прес-конференції представники БЮТу в області заявили, що перможцем виборів Луциківського сільського голови Білопільського району їхній представник. Натомість,  за офіційної інформації  Луциківським сільським головою в  Білопільському районі  став Юрій Дрозд, який є позапартійним, і щодо вступу до ВО «Батьківщина» не просився, тоб-то заяви не писав,  про що « білосердечні» заявляли на брифінгу.


                 Такі заяви можна розцінювати  не інакше, як  намагання політичної сили,  яка стрімко втрачає свою популярність та підтримку серед населення (свідченням чого стали вибори до Тернопільської обласної ради),   приписати собі зайву  перемогу.
 
                 Дивним є те, що представники політичної сили, які на тій же прес-конференції заявляли про фальсифікації виборів у Тернополі,  позиціюванням переможця в с.Луциківка як представника їхньої політичної сили,   намагаються сфальсифікувати їх результати. Такою  відвертою брехнею вони намагаються закріпити у  свідомості людей інформацію про збереження впливу та підтримки БЮТу в області.  
 
                  Що це за  Виборчий кодекс,  який  пропонує Єдиний Центр, що ви маєте на меті?


                19 березня 2009 року, лідер Єдиного Центру, народний депутат України Ігор Кріль представив у Верховній Раді Виборчий кодекс. Це  перший крок для реалізації Плану оновлення країни, що раніше запропонував Єдиний Центр. Цей документ має регламентувати і впорядкувати весь виборчий процес в Україні – президентські, парламентські та місцеві вибори.
                
               Зокрема,  Єдиний Центр пропонує: зробити відкритими  виборчі списки, заборонити іменні блоки на виборах, зняти обмеження на максимальний розмір виборчих фондів кандидатів, партій, їх місцевих організацій (блоків), що має вивести з тіні кошти, які партії витрачають на політичну рекламу та агітацію, обирати міських голів у два тури та підвищити прохідний бар'єр для виборчих блоків. 
 
                Виборчий кодекс зможе, по-перше, повернути відповідальність партій і депутатів перед виборцями, а не перед партійними вождями. По-друге, покращити якісний склад представницьких органів влади – з’являться інші обличчя, що зумовить іншу поведінку народних обранців. По-третє, зменшити рівень політичної корупції

 

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"